ارور E24 ظرفشویی بوش

به سایت رسمی گارانتیران ، نمایندگی بوش در تهران خوش آمدید . در این بخش قصد داریم به بررسی تخصصی ارور E21 , E22 , E23 , E24 , E25 در ماشین ظرفشویی بوش بپردازیم. لازم به ذکر است در صورت نیاز به تعمیرات ، می توانید از طریق راه های ذیل اقدام نمایید.

ارور E24 ظرفشویی بوش

ارور E24 در ظرفشویی بوش – ارور E22 در ظرفشویی بوش

ارور مشابه به معنای ارورهای E21 , E22 , E23 , E24 , E25 در ماشین ظرفشویی بوش می باشد . هر کدام از این کد خطاها در حالت کلی به یک مفهوم بوده و مربوط به سیستم گردش آب در ماشین ظرفشویی و سیستم تخلیه آب دستگاه می باشد . اما اگر به صورت تخصصی وارد هر کد خطا شویم می توانیم دقیق تر عیب ماشین ظرفشویی را بیابیم . در زیر کارشناسان نمایندگی

 به صورت دقیق به بررسی هر کد خطا پرداخته اند.

ارور E21 در ماشین ظرفشویی بوش به چه معناست؟

این ارور به ندرت بر روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی بوش ظاهر می شود . معنای اصلی آن این است که در سیستم درین و تخلیه آسیب جدی بوجود آمده است و سیستم تخلیه به طور کامل از مدار خارج شده است . به دلیل اینکه در اکثر موارد این اتفاق رخ نمی دهد و معمولا پمپ به صورت ناقص فرمان عدم تخلیه را می دهد پس این ارور بسیار نادر و کم نمایش می باشد.

ارور E22 در ماشین ظرفشویی بوش به چه معناست؟

این کد خطا یکی از ارورهای متداول در ماشین ظرفشویی بوش می باشد . معمولا زمانی که این ارور را مشاهده می کنید پمپ به درستی دستور تخلیه را انجام نمی دهد . نمی توان گفت عدم تخلیه به علت گرفتگی مسیر داخلی و یا خروجی می باشد زیرا کد خطای E22 در ماشین ظرفشویی بوش به طور صریح خرابی پمپ را اطلاع میدهد . بخصوص زمانی که پمپ دستگاه اینورتر باشد این حالت دقیق تر می باشد.

ارور E23 در ماشین ظرفشویی بوش به چه معناست؟

ارور E23 ظرفشویی بوش پیش از آن که مربوط به سیستم پمپ دستگاه باشد بیشتر مربوط به متعلقات آن می شود . برای مثال در مواردی با از بین رفتن مخزن خلا چاهک ، این کد خطا نمایش داده می شود و یا اینکه هیدرواستات در زمانی که درخواست ناقص به پمپ دهد این ارور نمایش داده می شود . پس اکثرا در این مواقع چاهک یا هیدرواستات ایراد دارد . البته نمی توان با قطعیت گفت پمپ آسیب ندیده است اما این عیب محتمل نیست.

ارور E24 در ماشین ظرفشویی بوش به چه معناست؟

اصلی ترین کد خطا در خانواده ارور های گردش آب و تخلیه ، ارور E24 می باشد . هم می تواند از نیم سوز شدن پمپ باشد و هم می تواند مشکل از موتور ظرفشویی بوش باشد . تشخیص اینکه کدام قسمت دچار خرابی شده است نیازمند تکنسین مجرب می باشد . اگر آب داخل دستگاه مانده سات احتمالا اینورتر آسیب دیده است اما اگر آب تخلیه می شود و این ارور نمایش داده می شود احتمالا موتور نیاز به سرویس و یا تعویض دارد.

ارور E25 در ماشین ظرفشویی بوش به چه معناست؟

معمولا گرفتگی های داخلی و سید های مخزن باعث نمایش این کد خطا می گردد . برای جلوگیری از نمایش این کد خطا می بایست هر ساله ظرفشویی یک مخزن شویی و اسید شویی به صورت تخصصی گردد .

ارور E24 ظرفشویی بوش

راه های پیشگیری از بروز ارور E24 و ارورهای مشابه

در ادامه به برخی از راه های پیشگیری از بروز این عیب در ماشین ظرفشویی بوش اشاره خواهیم کرد . لازم به ذکر است که این راه ها درمان نبوده و پیشگیری می باشد و در صورت مشاهده کد خطا استفاده از این روش ها نه تنها فایده ندارد بلکه شاید پروسه تعمیرات را نیز با مشکل مواجه کند.

ماشین ظرفشویی بوش را جرمگیری کنید.

حتی اگر برایتان خرابی دستگاه اهمیت ندارد ، برای بهبود راندمان کیفیت شستشو و اصول بهداشتی حتما هر ماه از جرمگیر مخصوص ماشین ظرفشویی بوش استفاده نمایید . برای استفاده از جرمگیر باید بک بسته جرمگیر را داخل مخزن قرص گذاشته و بگذارید دستگاه به صورت کامل بدون ظرف کار کند.

فیلتر های ماشین ظرفشویی را نظافت کنید.

در کف سینی ماشین ظرفشویی بوش ( البته در تمام ماشین های ظرفشویی ها ) یک محفظه قرار دارد که درون آن فیلتر قرار دارد . لازم است که این فیلتر را در آورده و نظافت نمایید.

فیلتر ماشین ظرفشویی بوش

اولین مرحله توصیه ما به شما  این است که فیلتر ماشین ظرفشویی بوش را به وسیله یک مسواک تمیز نمایید . این کار کمک می کند تا مسیر خروج آب ماشین ظرفشویی بوش دچار گرفتگی نشود . این فیلتر در کف ماشین ظرفشویی بوش قرار دارد و با چرخش دهانه فیلتر بر خلاف عقربه های ساعت باز می شود . البته قبل از این کار خروجی فاضلاب که شلنگ تخلیه داخل آن قرار گرفته است را بررسی کنید

دستگاه را سالیانه سرویس نمایید.

طبق دستور العمل شرکت بوش ، هر ساله ماشین ظرفشویی بوش نیاز به مخزن شویی و سرویس مخازن دارد و در صورت عدم این کار ، ارورهای سنسور و … را مشاهده خواهید کرد . علاوه بر اینکه کیفیت شستشو به شدت پایین می آید.

آبفشان ها را به طور منظم تمیز کنید.

توصیه ما این است که هر دو ماه یکبار آبفشان های ماشین ظرفشویی بوش را از جای خود خارج نموده و کثبفی و اجسام صلبی که در درون آن ها گیر کرده است را تمیز نمایید . سوراخ خای آبفشان را با سوزن باز نمایید تا آب به صورت منظم خارج شود.

پمپ را هر ۵ الی ۷ سال عوض کنید.

طبق گزارش سایت جهانی بوش ، پمپ ماشین ظرفشویی بوش لازم است که نهایتا هر ۷ سال یکبار تعویض گردد . این کار باعث بهبود کیفیت شستشو و جلوگیری از ماندن آب در سیستم گردش آب و سوراخ شدن مخزن می شود . از طرفی از لحاظ بهداشتی نیز امری مهم بوده و از پاشیدن آب کثیف در مرحله آخر بر روی ظروف جلوگیری می کند.

ارور E24 ظرفشویی بوش

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

    فهرست
    تماس مستقیم با نمایندگی