جاروبرقی آاگ یا بوش

اگرچه با پیشرفت اخیر تکنولوژی، تولید جاروبرقی کار نظافت منزل را راحت‌تر کرده است ، اما اگر در خرید این دستگاه ضروری منزل توجه لازمه را نداشته باشید و نتوانید با دقت یک برند باکیفیت را انتخاب نمایید، مطمئناً در آینده دردسرهایی را برای شما به وجود خواهد آورد.

برند آاگ و بوش جزو برندهای معروف و پرفروش در حوزه لوازم‌خانگی می باشند. اما به دلیل کیفیت نزدیک این دو برند به یکدیگر، همیشه این سؤال اساسی ذهن خریداران را درگیر می کند که کدام یک کیفیت و ماندگاری بالاتری دارند.

تفاوت جارو برقی آاگ و بوش

در تمام برندهای وسایل برقی که در ایران موجود است ، معمولاً بین ۲ برند آاگ و بوش تفاوت نظر فراوانی وجود دارد. اکثر مردم نیز در هنگام انتخاب و خرید جارو برقی این ۲ برند تردید زیادی دارند. درواقع برخی از فروشندگان با توجه به رزومه قوی و قدیمی آاگ که تمام وسایل برقی از جمله لباسشویی را با کیفیت بالا تولید می‌کند، صرفاً جاروبرقی آاگ را توصیه می‌کنند؛ اما برخی دیگر از فروشندگان به دلیل برند معروف و محبوب بوش، اغلب به مشتریان خود خرید جاروبرقی بوش را توصیه می‌کنند. اما درواقع تفاوت این ۲ برند معروف در چیست و کدام ‌یک ارجحیت دارد؟

در این مطلب قصد داریم که این ۲ برند جاروبرقی را از تمام جوانب ساخت و کیفیت بررسی و مقایسه کنیم تا در پایان شما بتوانید بهترین برند و باکیفیت‌ترین دستگاه را که در تمام آیتم‌های اصلی برتر است انتخاب کنید.

مقایسه جاروبرقی آاگ و بوش

در ابتدا باید بگوییم که کشور تولیدکننده این ۲ برند، کشور آلمان است. البته کارخانه شرکت بوش در سایر کشورها نیز مانند ترکیه فعالیت دارد، اما کارخانه شرکت آاگ در کشورهای اروپا و اسپانیا فعال است. در ادامه به بررسی و توضیح جزئیات این ۲ برند معروف خواهیم پرداخت و از لحاظ کیفیت، شکل ظاهر، قیمت و… مقایسه می‌کنیم.

۱. کیفیت:

اولین نکته در خرید هر نوع وسیله‌ای، توجه به کیفیت آن است. برای مقایسه کیفیت دو برند آاگ و بوش باید بگوییم که هر دو کیفیت بالا و مورد انتظار مشتری را برآورده کرده‌اند . جاروبرقی آاگ با قدرت مکش بالا، سبکی و وزن کم، طراحی ارگونومیک و مقاومت بالا در استفاده مستمر توانسته است از بسیاری از رقبای خود در کیفیت و طراحی پیشی گیرد.

جاروبرقی بوش نیز به دلیل دارا بودن حداکثر قدرت موتور، طراحی زیبا، مجهز به فیلتر هپا و لوله فلزی تلسکوپی که قابلیت تنظیم ارتفاع را دارد؛ توانسته توجه بسیاری از افراد را جلب کند و جزو اولویت‌های خرید در نوع برند خود باشد.

کیفیت جارو برقی

۲. شکل ظاهری:

در آیتم طراحی ظاهری، معمولاً برند بوش به سلایق مشتریان نزدیک‌تر است تا برند آاگ. البته اگر مشکلی در قطعات ظاهری و بدنه جاروبرقی به وجود بیاید و نیاز به تعمیر و یا حتی تعویض داشته باشد، باید بگوییم که متأسفانه یافتن قطعات ظاهری برند آاگ مانند دکمه‌های آپشن و دکمه‌های تنظیمات در اکثر موارد موجود نیست و در بازار یافت نمی‌شود؛ اما این مورد درباره برند بوش کاملاً متفاوت است.

اگر یکی از قطعات جاروبرقی بوش خراب شود، معمولاً به‌راحتی قابل تعمیر و تعویض خواهد بود. بنابراین با توجه به این آیتم، ما برند بوش را توصیه می‌کنیم.

۳. قیمت در بازار:

به دلیل مزیت کیفیت برابر این ۲ برند، تقریباً قیمت‌ها نیز با یکدیگر برابر است و هر ۲ برند قیمت بالایی دارند. البته شاید برند آاگ به دلیل خاص بودن و در دسترس نبودن در ایران، تا حدی قیمت بالاتری نسبت به بوش داشته باشد، اما توجه داشته باشید که این قیمت بالاتر، برای شما به معنای کیفیت بالاتر نسبت به بوش در نظر گرفته نشود.

در حقیقت چون برند آاگ در ایران دسترسی محدودتری دارد و قطعاتش نیز به راحتی یافت نمی‌شود، قیمت بالاتری را دارا است. در صورتی که این ضعف دستگاه در کم بودن و یا حتی نبودن قطعات مورد نیاز برای تعمیر، البته در ایران، دلیلی برای قیمت بالاتر آن قرار گرفته است.

۴. صدای موتور:

از لحاظ صدای موتور، بدون شک جاروبرقی آاگ بسیار بی‌صداتر از جاروبرقی‌های بوش است. اگر ملاک اصلی شما در انتخاب جاروبرقی، صدای کم آن است، پس جاروبرقی آاگ را باید انتخاب کنید. البته در این آیتم، ماندگاری موتور نیز خیلی تأثیر دارد.

از لحاظ ماندگاری موتور، آاگ و بوش تقریباً با هم برابر هستند ولی از لحاظ قیمت موتور باید اذعان کنیم که معمولاً قیمت موتورهای اصلی آاگ دوبرابر بیشتر از قیمت موتورهای جاروبرقی بوش است.

بنابراین به این نکته توجه کنید که اگر به مرور زمان مشکلی در جاروبرقی به وجود بیاید، هزینه تأمین قطعه موتور جاروبرقی آاگ بسیار بالاتر و تقریباً ۲ برابر جاروبرقی‌های بوش است.

۵. تعمیرات:

نکته بعدی که باید بیان کنیم در مورد تعمیرات این ۲ برند است. معمولاً تعمیرات قطعات جاروبرقی بوش بسار آسان‌تر از جاروبرقی آاگ است. حتی در برخی از مواقع تعمیر جاروبرقی آاگ انجام شدنی نیست، که این مورد مشکلات دیگری را به وجود خواهد آورد و چه بسا نیاز به خرید یک جاروبرقی دیگر خواهید بود.

در قطعات بوردی دیجیتال این ۲ برند تقریباً در کیفیت برابر هستند اما بااین‌وجود قطعات بوش در مقایسه با آاگ بسیار آسان‌تر و با هزینه کمتری در دسترس است و از طرفی قابلیت تعمیرش هم ببیشتر است، چون سیستم بورد آن روتین‌تر است و آی سی‌های دستگاه در بازار موجود است.

۶. فیلتر و پاکت:

در مورد فیلتر و پاکت‌ها نیز هر دو در دسترس هستند و تقریباً با یک قیمت مشابه و مناسبی در بازار فروخته می‌شوند. پس از لحاظ فیلتر دستگاه و پاکت دغدغه‌ای وجود نخواهد داشت.

این دو برند در مورد در دسترس بودن باقی قطعات و کیفیت کالا با یکدیگر برابر هستند اما با توجه به برآوردی که تا اینجای مطلب داریم بین کیفیت این ۲ نوع برند تفاوتی وجود ندارد، ولی باید به این نکته توجه کنیم که اگر یک روز دستگاه نیاز به تعمیر داشته باشد، قطعات بوش در بازار موجود است و می‌توان به‌راحتی تهیه کرد و از طرف دیگر نیز هزینه تعمیرات مناسب‌تر است. اما دستگاه آاگ علاوه بر مشکلاتی که در تعمیر و تعویض قطعاتش وجود دارد، هزینه زیادی را نیز باید صرف کنید . بنابراین توصیه ما به عنوان خرید جاروبرقی و انتخاب یکی از این ۲ برند، جاروبرقی بوش است.

در کل با توجه به نکات بیان شده، می‌توان گفت که هر یک از مشتریان با توجه به نیاز و انتظارات خود می‌توانند بعد از مطالعه این مطلب، تصمیم نهایی خود را در مورد خرید هرکدام از این ۲ برند جاروبرقی بگیرند.

تعمیرات تخصصی گارانتیران

متخصصان و کارشناسان فنی گارانتیران برای رفاه حال مشتریان عزیز، تعمیرات جاروبرقی را در تمام مناطق شهر تهران پوشش داده است. اگر مشکلی برای جاروبرقی پیش آمد و یا سؤالی در این مورد داشتید می‌توانید با تلفن نمایندگی‌های تعمیرات جاروبرقی در سراسر تهران که در سایت نیز قابل مشاهده است تماس حاصل نمایید تا کارشناسان فنی گارانتیران در کمترین زمان ممکن توصیه‌های لازمه را به شما توضیح دهند و چنان چه درخواست تعمیر جاروبرقی خود را دارید، تکنسین‌های خبره گارانتیران با سرعت و همچنین کمترین هزینه در محل به تعمیر جاروبرقی شما اقدام می‌کنند.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

    فهرست
    تماس مستقیم با نمایندگی