اجاق گاز یکسره جرقه می‌زند + (راه حل)

اجاق‌گاز یک وسیله ضروری در منازل است و اگر مشکلی در عملکرد آن رخ دهد، دردسرهای زیادی را به وجود خواهد آورد. یکی از مشکلات معمول در این نوع وسایل این است که شما قصد دارید غذایی را آماده کنید و وقتی که میخواهید اجاق گاز را روشن کنید، شعله آن روشن نمی‌شود و فندک اجاق گاز به صورت مداوم شروع به جرقه زدن میکند.

 

جرقه زدن اجاف گاز

در مورد سؤالات متداولی که برای مردم در ارتباط با دلایل ایجاد مشکل در اجاق گاز به وجو می‌آید، گارانتیران سعی کرده است که با تشریح کامل دلایل و بیان راه‌حل‌های ساده برای حل مشکل این مشکل، شما را راهنمایی نماید. اگر شما نیز نیازمند تعمیر و سرویس‌دهی اجاق‌گاز هستید، می‌توانید با یک تماس کوچک، از دانش و تخصص کارشناسان گارانتیران بهره‌مند شوید و به راحتی و در کمترین زمان ممکن مشکل را رفع نمایید.

دلایل جرقه زدن اجاق گاز

علت اصلی این مشکل می‌تواند در نوسان برق و سوختن جعبه فندک باشد. حتی در برخی مواقع که رطوبت وارد قطعات اجاق گاز مثل قطعات فندک و به ویژه ترانس دستگاه یا بورد دستگاه می‌شود، سنسورهای امنیتی شروع به فعالیت می‌کنند و برای اطلاع‌رسانی این فندک به طور مداوم، روشن و خاموش می‌شود. این حالت و مشکل در فندک متوقف نمی‌شود، تا اینکه شما دستگاه را از برق خارج کنید. در صورت انجام این عمل، به هیچ وجه دوباره دستگاه را به برق وصل نکنید؛ چون احتمالاً این اتفاق موجب سوختن بورد و یا ترانس فندک دستگاه می‌شود.
دلایل دیگری چون شست و شوی اجاق گاز با آب زیاد و وارد شدن آب به داخل فندک، سَر رفتن مایعات و غذا بر روی شعله و نگه داشتن طولانی‌مدت دکمه فندک در اجاق باعث بروز این مشکل و خرابی فندک می‌شود.

اقدامات و عکس‌العمل‌های اولیه

 

اقدامات برای جلوگیری از جرقه زدن همیشگی اجاق گاز

۱. دستگاه را سریعاً از برق بکشید تا سیستم‌های فندک، ترانس یا بورد دستگاه دچار سوختگی نشوند.

۲. به هیچ وجه برق دستگاه را وصل و قطع نکنید. به این معنا که وقتی دستگاه به برق وصل است، آن را از برق جدا نکنید و مجدداً آن را به برق وصل کنید. چون همین کار باعث ورود برق آزاد به دستگاه شده و به آن آسیب می‌رساند.

۳. در عین حال که فندک دستگاه جرقه می‌زند، ما با قطعه جرقه زن دستگاه کار نکنیم و آن را روشن نکنیم. در صورت جرقه زدن دستگاه، قطع و وصل کردن جرقه اجاق گاز موجب رفع این مشکل نمی‌شود؛ بلکه اگر شما جرقه زن را در این صورت روشن و خاموش کنید باعث آسیب دیدن بورد دستگاه می‌شود.

 

راه‌حل‌های تعمیر جرقه زدن مداوم اجاق گاز

 

تعمیر جرقه زدن اجاق گاز

اگر مشعل اجاق گاز به صورت مداوم جرقه می‌زند، دلیل آن خرابی سیستم جرقه، الکترود جرقه و یا ماژول دستگاه است که با تعویض و تعمیر این قطعات دستگاه مشکل سریعاً رفع می‌شود. در برخی از اوقات به دلیل جرم گرفتگی و کثیفی فضای بین شعله و فندک این مشکل رخ می‌دهد. در این صورت این فضاها را بررسی کنید و قطعات را تمیز کنید و در آخر حتماً رطوبت فندک دستگاه را کاملاً خشک کنید.

توصیه می‌کنیم که در صورت بروز هر گونه مشکل در اجاق‌گاز حتماً تعمیر آن را به یک متخصص و کارشناس مجرب محول کنید تا مشکلات و خطرات احتمالی در اجاق گاز برای شما پیش نیاید.

نکات نگهداری اجاق گاز

۱. اجاق گاز را در محیط‌های مرطوب و به خصوص جاهای رطوبتی مثل نزدیک شیر آب نصب نکنید.

۲. حواستان باشد که غذا بر روی اجاق گاز سَر نرود؛ اما اگر این اتفاق افتاد سریعاً اجاق گاز را تمیز کنید.

۳. برای تمیز کردن سینی‌های اطراف مشعل اجاق گاز، از یک پارچه نم‌دار به همراه مواد شوینده و پاک‌کننده‌های مخصوص اجاق گاز استفاده کنید.

 

در این مطلب دلایل و راه‌حل‌های ساده تعمیر اجاق گاز را پوشش دادیم. اگر هر یک از مشکلات بیان شده در منزل شما پیش آمده و خودتان توانایی انجام تعمیر آن و رفع مشکل را ندارید، می‌توانید با شماره‌های ذکر شده در سایت تماس بگیرید و تعمیر و یا نوع سرویس‌دهی خود را تعیین نمایید.

تعمیرات تخصصی گارانتیران

 

تعمیرات تخصصی اجاق گاز

مرکز تعمیرات گارانتیران با تکیه بر گروه تکنسین‌های مجرب و متخصص خود، خدماتی را چون نصب، تعمیر و سرویس‌دهی اجاق گاز را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید از طریق تماس با یکی از دفاتر مرکزی گارانتیران، مشکل خود را بیان کنید.

کارشناسان مجرب گارانتیران سریعاً بعد از تماس شما با مراجعه حضوری، به عیب‌یابی و تعمیر دستگاه شما اقدام می‌کنند. تعمیرکاران متخصص گارانتیران تعمیرات انواع اجاق گازها، گازهای رومیزی، فرگاز و اجاق گازهای صفحه‌ای را انجام می‌دهند.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

    فهرست
    تماس مستقیم با نمایندگی