چرا در یخچال توکار بوش بسته نمی‌شود؟

تمامی یخچال ها از جمله یخچال بوش زمانی می‌توانند درست کار کنند که در آن کاملاً بسته شده باشد. اگر در یخچال بسته نشود، سیستم سرمایشی آن درست عمل نکرده و در این صورت هوای گرم وارد یخچال شده و هوای سرد خارج می شود.

در این شرایط اگر سریعاً به تعمیر در یخچال اقدام نکنید، فاسد شدن غذاها و افزایش هزینه قبض برق تنها ضررهای ناچیز آن خواهد بود.

 

یخچال بوش

 

شما با مطالعه این مطلب و انجام توصیه‌های بیان شده علاوه بر رفع این مشکل، می‌توانید از بروز دوباره آن خودداری کنید.

در یخچال بوش بسته نمی‌شود.

شاید برای شما نیز این مشکل پیش آمده که پس از گذشت مدت زمانی از مصرف یخچال در آن درست بسته نمی‌شود و یا اصلاً بسته نشده و باز می‌ماند.

اگر دستگاه شما توکار باشد یعنی در کابینت نصب شده باشد، احتمالاً دچار افتادگی شده است. اول به ذکر دلایلی که موجب بروز این مشکل میشود می‌پردازیم و سپس راه‌حل‌های پیشنهادی را بیان می کنیم.

۱. پر کردن بیش‌ از حد یخچال

اولین علتی که باعث بروز این مشکل می‌شود، پر کردن زیاد در یخچال در دوره زمانی طولانی است. مسلماً در یخچال قادر به تحمل وزن متوسطی است و اگر بیشتر از حد معمول سنگین شود موجب بروز مشکلاتی خواهد شد.

لازم به ذکر است که یخچال بوش توکار، استحکام و کیفیت بالایی داشته اما اگر در یخچال را با غذا و ظروف به شدت سنگین کنید، حتماً در درازمدت به یخچال فشار وارد میشود.

۲. عدم تنظیم تهویه درون یخچال

دومین دلیل بروز این مشکل، عدم کارکرد سیستم سرمایشی یخچال است. زمانی که درجه یخچال کاهش یابد و گرم شود، سیستم وکیوم یخچال درست عمل نمی‌کند و همین امر موجب بسته نشدن کامل در یخچال می‌شود.

۳. دفرمه شدن در یخچال

سومین دلیل، دفرمه ( پوسیدگی، پارگی و…) شدن بخشی از در یخچال است. ممکن است قسمتی از در، در گذر زمان و یا سرد و گرم شدن زیاد یخچال دفرمه شود و در درست بسته نشود.

۴. معیوب بودن لاستیک دور در یخچال

 

معیوب بودن لاستیک دور یخچال

 

چهارمین دلیل بسته نشدن در یخچال بوش، معیوب بودن لاستیک دور در است. اگر لاستیک دور در یخچال آسیب دیده باشد، در این صورت نیز درب درست بسته نمی‌شود.

خرابی درزگیر در یخچال موجب افزایش کارکرد کمپرسور یخچال و خارج شدن هوای سرد داخل یخچال می‌شود، ازاین‌رو حتماً در اسرع وقت از یک تکنسین ماهر بخواهید که لاستیک یخچال را تعویض کند.

۵. تراز نبودن بدنه یخچال

ایراد بعدی، تراز نبودن یخچال است. تراز را باید بر روی خود بدنه یخچال قرار دهید نه بر روی در. زمانی که حباب تراز در وسط قرار گرفت، یخچال هم سطح و تراز شده است.

 

راه‌حل‌های پیشنهادی برای رفع مشکل

۱. اول اینکه در یخچال را زیاد پر نکنید. کامل پر کردن یخچال و سنگین کردن در آن، می‌تواند در طولانی مدت موجب خراب شدن یخچال گردد.

۲. دوم اینکه اگر می‌خواهید که به لاستیک در یخچال آسیب وارد نشود بعد از اینکه یخچال را یک‌بار باز و بسته کردید، اگر مجدداً می‌خواهید در یخچال را باز کنید حداقل ۳۰ ثانیه بعد این کار را انجام دهید. زیاد باز و بسته کردن در یخچال باعث فشار زیاد به در یخچال می‌شود.

۳. سعی کنید که حداقل سالی یک‌بار یخچال و به خصوص سیستم کندانسیون یخچال را سرویس کند تا سیستم سرمایشی آن دچار مشکل نشود.

 

لولای در یخچال توکار بوش بسته نمی‌شود.

در برخی از اوقات به دلیل باز و بسته شدن زیاد و پی‌درپی یخچال، لولاهای در یخچال توکار بوش بسته نمی‌شود و از وضعیت تنظیم عادی خارج می‌شوند. این مشکل را می توانید از طریق تراز کردن یخچال رفع نمایید.

البته توجه داشته باشید که برای تعمیر این مشکل یخچال بوش ، حتماً از یک تکنسین متخصص راهنمایی بگیرید و درخواست تعمیر یخچال خود را بکنید.

این مشکل با توجه به مدل‌های مختلف یخچال بوش متفاوت است، اما متخصصان مجرب گارانتیران قادر هستند که در محل، مشکل دستگاه شما را تعیین و برطرف نمایند.

اگر مشکل مربوط به لاستیک یخچال باشد – که البته در یخچال‌های بوش با کیفیت بالا احتمال آسیب دیدگی لاستیک بسیار کم است- تکنسین‌های مجرب گارانتیران به تعویض لاستیک دستگاه شما اقدام می‌کنند.

سرویس دهی گارانتیران در تعمیرات یخچال

 

گارانتی یخچال بوش

شما می‌توانید از طریق تماس با گارانتیران در هر نقطه از شهر تهران که هستید، یخچال منزلتان را بدون انتقال به مکان دیگر تعمیر و سرویس‌کاری کنید. کارشناسان و تکنسین‌های گارانتیران با پایین‌ترین قیمت و در کمترین زمان ممکن، مشکل یخچال شما را حل می‌کنند.

پیشنهاد می‌کنیم که حتماً سالی یک‌بار از یک تکنسین مجرب بخواهید تا سیستم موتور و کندانسیون دستگاه را سرویس کند تا مشکلاتی این چنینی پیش نیاید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

    فهرست
    تماس مستقیم با نمایندگی