عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی

آیا آب در ماشین لباسشویی مانده است و لباس ها خشک نمی شود ؟ آیا ماشین لباسشویی روی تند نمی رود و درب لباسشویی باز نمی شود؟

در این قسمت از سایت قصد داریم به دلایل اصلی عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی بپردازیم . احتمالا هم اکنون آب داخل ماشین لباسشویی شما مانده است و لباس ها خشک نشده و درب دستگاه نیز باز نمی شود . در ابتدا کارشناسان ما و فیکسر عامل اصلی بروز این عیب را بررسی کرده و در ادامه به عیب یابی خواهیم پرداخت…

عدم تخلیه ماشین لباسشویی - عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی

دلایل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی

۱- گرفتگی مسیر خروجی آب:

در بسیاری از موارد مشاهده می شود ماشین لباسشویی هیچگونه ایرادی نداشته و فقط مسیر خروجی از جمله رابط های زیر سینک دستگاه دچار ایراد شده است و یا گرفتگی دارد . توصیه ما این است که این قسمت ها را بررسی نمایید.

۲- مسدود شدن خرطومی های  داخل لباسشویی :

در بسیاری از موارد ، جوراب و البسه کوچک از خلاهای بین دیگ خارج شده و در مسیر خرطومی و … گیر می کند و مسیر را مسدود می کند و از خروج آب جلوگیری می کند. تکنسین مجرب می تواند این عیب را با یک سرویس ساده حل کند.

۳- پمپ تخلیه ماشین لباسشویی :

پمپ ماشین لباسشویی معمولا هر ۵ سال یکبار دچار آسیب شده و وظیفه خود را به درستی اجرا نمی کند . این پمپ ها معمولا به صورت سیدهای آهنربایی می باشد که پس از ۵ سال این سیدها از بین می رود . البته ۵ سال یک زمان حدودی و با میانگین مصرف ۲ بار در هفته می باشد.

۴- ایرادات برد فرمان :

در مواردی بسیار محدود مشاهده می شود که برد فرمان تخلیه را به پمپ نداده و آب داخل دستگاه می ماند .

عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی

آب داخل ماشین لباسشویی مانده است.

راه حل چیست؟

در ابتدا مسیر خروج آب را بررسی کنید تا دچار گرفتگی نشده باشد . برای اطمینان ، شلنگ خروجی را از مسیر فاضلاب جدا کرده و داخل یک سطل قرار دهید و مجددا دستگاه را تست نمایید. در صورتی که گرفتگی وجود نداشت فیلتر لباسشویی را باز نمایید تا آب از خروج اضطراری خارج گردد و سپس با مجموعه تماس بگیرید. به هیچ وجه در هنگام مواجهه با این عیب ، به هیچ وجه از جرمگیری ماشین لباسشویی استفاده نکنید زیرا جرمگیر خاصیت پیشگیری دارد نه درمان . در این مواقع باعث می شود که علاوه بر درست نشدن ، به سیستم پمپ نیز آسیب جدی وارد شود.

برای ورود به صفحه نمایندگی بوش کلیک کنید.

برای ورود به صفحه نمایندگی آاگ کلیک  کنید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

    فهرست
    Call Now Button45396 - 021