دلایل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی تخلیه نمی کند

امروز ماشین لباس شویی یکی از ضروری ترین وسایلی است که در هر خانه ای یافت می شود. زندگی بدون ماشین لباسشویی احتمالا برایتان قابل تصور نباشد بنابراین باید همواره از ماشین لباسشویی تان مراقبت کرده تا دچار مشکل نگردد. یکی از اختلات نسبتا رایجی که در ماشین های لباسشویی معمولا رخ میدهد مشکل عدم تخلیه آب است. اگر شما هم با این مشکل روبه رو شده اید و میخواهید دلایل این مساله را بدانید و آن را حل کنید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که چرا ماشین لباسشویی تان به این مشکل دچار شده است و چگونه میتوانید این مشکل را برطرف کنید.

عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی

دلایل بوجود آمدن مشکل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی

لوله ها و شلنگ های خروجی آب

یکی از عمده ترین و رایج ترین دلایلی که باعث عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی می شود گرفتگی مجاری خروج آب است. ممکن است شلنگ ها و خرطومی هایی که آب از طریق آن ها تخلیه میشود به مرور زمان با چیزهایی همچون پرز، پشم، نخ، مو و به طور کلی آشغال های ریز و درشت گرفته شود. همین گرفتگی باعث میشود که آب به طور کامل تخلیه نشود و یا آب با سرعت خیلی کمی تخلیه گردد. در همین مورد لازم است ذکر کنیم که لباس های کوچک کودکان و نوزادان نیز امکان دارد در لوله های تخلیه گیر کنند. البته گاهی اوقات ممکن است گرفتگی به دلیل این باشد که شلنگ یا لوله تخلیه تا شده و مانع از خروج آب گردد.

پمپ تخلیه آب

بسیاری از اوقات علت اصلی عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی خرابی پمپ تخلیه آب است. پمپ تخلیه آب سیستمی است که آب را به مکش کرده و وارد مجاری خروجی می کند. حال اگر این پمپ کار نکند تخلیه اتفاق نمی افتد.ممکن است به دلایل مختلفی پمپ تخلیه آب بسوزد و عملیات تخلیه با اختلال مواجه شود، در این مواقع بایستی آن را تعویض کرد.بعضی اوقات شکستگی پروانه پمپ باعث عدم مکش یا مکش ضعیف آب است. گاهی اوقات تسمه پمپ شل شده یا پاره شده است که در این صورت نیز تخلیه آب به درستی انجام نمی شود.کثیفی فیلتر نیز میتواند یکی دیگر از دلایل تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی باشد.

 تعمیر ماشین لباسشویی 

گاهی اوقات زمانی که آب تخلیه نمی شود علاوه بر اینکه آب درون دستگاه شما مانده و بوی نامطبوعی تولید می کند، درب ماشین لباسشویی نیز باز نمی شود چراکه سوئیچ امنیتی ( میکروسوئیچ ) تشخیص می دهد که آب درون ماشین است و در صورت باز شدن درب آب به درون محوطه ( معمولا آشپزخانه ) میریزد. قطعه ای که تشخیص میدهد آب درون دستگاه وجود دارد یا خیر هیدرواستات نام دارد و تا وقتی مطئمن نشده است که آب درون ماشین کامل خالی شده است فرمان باز شدن درب را نمی دهد. دقت کنید که گاهی ارور تخلیه دستگاه به خاطر همین هیدرواستات است. یعنی گاهی اوقات ممکن است آب ماشین لباسشویی به طورکامل تخلیه شده باشد ولی به دلیل اینکه هیدرواستات کثیف شده یا سوخته است ارور تخلیه نمایش داده شود. بعضی وقت ها هم برد فرمان ماشین لباسشویی یا تایمر فرمان تخلیه را صادر نمی کند که در این صورت باید برد مورد بازدید و در صورت نیاز تعمیر قرار گیرد.

تکنسین های مجرب

قطعات اورجینال

سرعت خدمات بالا

پشتیبانی قوی

چگونه مشکل عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی را برطرف کرده یا از بروز آن پیشگیری کنیم؟

بهتر است هر فیلتر را به صورت مستمر تعویض کرد ( مثلا سالی ۲-۳ مرتبه آن را عوض کنید)

وقتی لباس های پرز دار را درون لباس شویی میاندازیم بعد از شستشو دور لاستیک ها را حتما تمیز کنید تا تجمع پرزها صورت نگیرد.

حتما جیب ها را چک کنید که خالی باشند و درون آنها سکه یا سنجاق یا … وجود نداشته باشد.

 از انداختن کیف و کفش به داخل لباس شویی خودداری کنید.

دلایل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی

زمانی که شما برای حل مشکلتان با گارانتیران تماس میگیرید کارشناسان گارانتیران سعی میکنند همان ابتدا شما را راهنمایی کنند تا مساله به دست خودتان حل شود. اگر مساله حل نشد تکنسین های گارانتیران به صورت حضوری به منزل شما مراجعه کرده و تمام قسمت های ماشین لباسشویی، از لوله های فاضلاب گرفته تا پمپ و مگنت ها و هیدوراستات و … را بررسی کرده و مشکل را همانجا در منزل برطرف می نمایند.

رفع مشکل تخلیه آب در ماشین لباسشویی

آب داخل لباسشویی خالی نمیشود

فهرست
Call Now Button45396 - 021