علت و رفع مشکل صدای زیاد جاروبرقی

صدای زیاد جاروبرقی و راه های کاهش صدای جاروبرقی

یکی از مسائلی که معمولاً برای تمام افراد اتفاق افتاده و باعث اذیت شدن آن‌ها شده است، صدای زیاد جاروبرقی است. این وسیله برقی که برای نظافت منازل، اداره‌ها و سازمان‌ها کاربرد داشته و کارهای افراد را در مقایسه با گذشته راحت‌تر و آسان‌تر کرده است؛ اما در صورت عدم استفاده صحیح، خود می‌تواند به یک دردسر بزرگ تبدیل شود. در کل، تمام وسایل برقی و به خصوص جاروبرقی برای افزایش طول عمر مصرفی‌شان، نیاز به مراقبت و سرویس‌دهی مناسب دارند. اگر در هنگام بروز مشکلی در جاروبرقی به تعمیر و سرویس آن توجهی نشود، ممکن است حتی برخی از قطعات اصلی جاروبرقی خراب شده و درنهایت موجب کند شدن دستگاه و مشکلات متعدد دیگر شود. در این قسمت قصد داریم به دلایل اصلی تولید صدای زیاد و ناهنجار در جاروبرقی بپردازیم.

جارو برقی

در این نوشته قصد داریم ضمن بیان علت‌های اصلی صدای زیاد جاروبرقی، به ارائه راه‌حل‌ها و موارد رفع این مشکل بپردازیم.

جارو برقی

علت‌های اصلی صدای زیاد جاروبرقی

*عدم تعویض فیلترها

زمانی که فیلترها به درستی تعویض نشوند یعنی فیلتر هوا و فیلتر هپا در زمان معین و مشخصی تعویض نشوند، باعث وارد شدن فشار بیش‌ازحد به موتور جاروبرقی شده و همین موضوع موجب تولید صدای زیاد در جاروبرقی می‌شود. در حقیقت اگر موتور جاروبرقی، تهویه درستی نداشته باشد و در هوای خیلی گرم کار کند موجب افزایش صدای دلخراشی در جاروبرقی می‌شود.

.

به هیچ‌وجه با جاروبرقی‌هایی که مخصوص جمع کردن رطوبت نیستند، رطوبت محیط را جمع نکنید. چون این رطوبت از فیلتر و پاکت رد می‌شود و مستقیماً وارد کلکتور موتور شده که این کار، حداقل باعث زیاد شدن صدای جاروبرقی می‌شود و حتی در بسیاری از موارد نیز موجب سوختن موتور نیز شده است.

* معیوب بودن بلبرینگ‌ها

در بسیاری از مواقع به دلیل کثیفی و خراب بودن بلبرینگ‌ها، از موتور جاروبرقی صدای بسیار زیادی تولید می‌شود که کار با جاروبرقی را بسیار مشکل می‌کند. اگر اطمینان پیدا کردید که علت اصلی صدای زیاد جاروبرقی از بلبرینگ‌ها می‌باشد، باید به تعویض این قطعه از جاروبرقی اقدام کنید.

* پروانه جاروبرقی

اگر در هنگام استفاده از جاروبرقی، صدای دل‌خراش و زیادی به گوشتان رسید، احتمالاً دلیل آن خرابی پروانه‌های جاروبرقی است. بعضی از جاروبرقی‌ها دارای یک پروانه و بعضی دیگر دارای دو پروانه هستند. در این صورت و شرایط می‌توانید موتور جاروبرقی را باز کنید و پروانه‌های آن را تعویض نمایید.

*عدم تعویض و تخلیه درست پاکت‌های جاروبرقی

اگر شما از پاکت‌های جاروبرقی اصلی، پارچه نانو و یک‌بارمصرف استفاده نمی‌کنید و حتی اینکه عادت ندارید که پاکت‌های دائمی را به صورت مرتب تمیز کنید، این کار شما باعث نفوذ گردوخاک به داخل فیلتر شده و به دلیل اینکه این فیلترها مرتب تمیز نشده‌اند، این گردوخاک به داخل موتور می‌رود و دلیل ایجاد صدای زیاد در جاروبرقی می‌شود

صدای بد جاروبرقی

نظافت و تعویض به‌موقع پاکت جاروبرقی، تأثیر بسزایی در افزایش عمر این دستگاه برقی دارد. در بسیاری از اوقات تمیز کردن و یا تعویض پاکت جاروبرقی فراموش می‌شود و این پاکت آن قدر پر می‌شود که موجب کاهش قدرت مکش جاروبرقی شده و در آخر به دلیل وارد شدن فشار زیاد به موتور، شاهد مشکلات عدیده دیگر می‌شویم. قطعاً خرید یک پاکت ارجینال جاروبرقی و تعویض به موقع آن بسیار به‌صرفه‌تر از تعویض کل جاروبرقی و یا هزینه‌های دیگر جهت تعمیر آن است.

زمان مناسب تعویض پاکت جاروبرقی

هر دستگاه جاروبرقی و هر مارک و نام خاصی، زمان معین خود را دارد؛ اما به صورت عمومی معمولاً زمانی که دوسوم حجم پاکت جاروبرقی پر شده باشد، باید پاکت را تعویض نمایید. سعی کنید پاکت اصلی و مخصوصی که برای هر نوع جاروبرقی ساخته می‌شود را خریداری نمایید. خرید و استفاده از کیسه‌های تقلبی و متفرقه موجب کاهش راندمان دستگاه شده و به جاروبرقی صدمه می‌زند.

راهکارهای رفع صدای زیاد جاروبرقی

این مشکل در انواع جاروبرقی‌ها متفاوت بوده و به‌طور مثال این صدای زیاد در جاروبرقی‌های چینی خیلی زودتر اتفاق می‌افتد، اما برای سایر مارک‌ها مثل بوش و زیمنس این مشکل خیلی دیرتر اتفاق خواهد افتاد. اگر شما به موقع تغییر صدای دستگاه جاروبرقی را تشخیص دهید و با یک شرکت معتبر تماس بگیرید تا دستگاه جاروبرقی شما را سرویس کنند و یا تکنسین جاروبرقی آن را سرویس کند، مسلماً از وارد شدن ایرادهای خیلی کلی و مشکلات دیگر به موتور جلوگیری می‌کنید. اما اگر به این مشکل توجهی نکنید و صدای جاروبرقی نیز به‌مرورزمان بیشتر شود، حتماً باعث به وجود آمدن ایرادات دیگری نیز در دستگاه جاروبرقی می‌شود که قابل حل شدن نبوده و حتی شاید در برخی مواقع نیاز به تعویض موتور باشد.

شما می‌توانید با انجام چند کار ساده به رفع مشکل صدای زیاد جاروبرقی و حتی پیشگیری از آن بپردازید. اولین و مهم‌ترین روش، تمیز کردن پاکت جاروبرقی است. اگر پاکت جاروبرقی شما دائمی و پارچه‌ای است باید به صورت مرتب آن را تمیز کنید، اما اگر از پاکت‌های یک‌بارمصرف استفاده می‌کنید، بعد از پر شدن ۵۰ درصد (نصفه) پاکت، باید آن را دور بیندازید و از یک پاکت جدید استفاده کنید.

فیلترهای جاروبرقی را نیز باید مرتب تمیز و تعویض کنید. معمولاً زمان مناسب برای تعویض فیلترهای جاروبرقی، بعد از تعویض ۴ عدد پاکت می‌باشد. زمانی که شما ۴ تا پاکت جاروبرقی را عوض کردید، باید هم فیلتر هوا و هم فیلتر هپا جاروبرقی خود را تمیز و یا تعویض نمایید.

در بعضی از مواقع افراد برای رفع صدای زیاد جاروبرقی، فیلترهای خروجی هوا را تعویض کرده و به جای آن از فیلترهای قوی و فشرده استفاده می‌کنند. این عمل شاید در مدت یک هفته صدای جاروبرقی را تعدیل کند اما به دلیل فشار زیاد به موتور معمولاً بعد از یک هفته الی دو هفته موجب سوخته شدن موتور می‌شود.

در صورتی که این مسائل و مشکلات برای دستگاه جاروبرقی شما اتفاق بیفتد، کارشناسان گارانتیران در حضور مشتری آن را بررسی می‌کنند و تمام تلاش خود را جهت انجام سرویس‌دهی مناسب و حل مشکل دستگاه برقی شما می‌کنند. این اتفاق حداکثر در ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صورت گرفته و اگر ایراد دیگری در دستگاه شما وجود داشته باشد، ایراد و مشکل را دقیق و هزینه دقیق آن را نیز اعلام می‌کنند. تشخیص‌ها به صورت کاملاً رایگان صورت می‌گیرد.

در صورتی که این مسائل و مشکلات برای دستگاه جاروبرقی شما اتفاق بیفتد، کارشناسان گارانتیران در حضور مشتری آن را بررسی می‌کنند و تمام تلاش خود را جهت انجام سرویس‌دهی مناسب و حل مشکل دستگاه برقی شما می‌کنند. این اتفاق حداکثر در ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صورت گرفته و اگر ایراد دیگری در دستگاه شما وجود داشته باشد، ایراد و مشکل را دقیق و هزینه دقیق آن را نیز اعلام می‌کنند. تشخیص‌ها به صورت کاملاً رایگان صورت می‌گیرد.

یا با شماره ۸۸۶۷۵۳۴۸ تماس بگیرید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

    فهرست
    تماس مستقیم با نمایندگی