ایرادات متداول ماشین لباسشویی

در این قسمت از وب سایت قصد داریم به بررسی تخصصی ایراداتی که در ماشین لباسشویی رخ می دهد بپردازیم . ابتدا نوع ایراد را بیان کرده و سپس علت بروز این مشکل در ماشین لباسشویی و راه حل احتمالی آن را بررسی و ذکر می کنیم . هم چنین می توانید به منظور سفارش تعمیر ماشین لباسشویی و یا مشاوره با کارشناسان با شماره نمایندگی مرکزی با شماره ۴۵۳۹۶-۰۲۱ و یا شماره مستقیم واحد تعمیرات تهران به شماره ۴۹-۸۸۶۷۵۳۴۸ تماس گرفته و یا فرم درخواست تعمیرات را تکمیل نمایید.

ماشین لباسشویی نشتی آب دارد

توصیه ما این است که ابتدا مسیر ورود و خروج آب را بررسی نمایید تا در این قسمت ها دچار خرابی نشده باشد . در بسیاری از موارد ، آب از مسیر خروج فاضلاب و در قسمت ورود شلنگ به فاضلاب می باشد . اگر این موارد مشکلی نداشت باید لاستیک و یا همان واشر دور در ماشین لباسشویی را بررسی کنید که دچار آسیب و سوراخ نشده باشد . معمولا زیپ و یا اجسام صلب لباس لاستیک ها و خرطومی ها را پاره می کند . در موارد بسیار معدود نیز مشاهده می شود که سوراخ شدن دیگ باعث آبریزش شده است .

ایرادات متداول ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی می لرزد و تکان می خورد

تکان خوردن ماشین لباسشویی ناشی از عدم بالانس دیگ می باشد . در راحت ترین کار ، ابتدا پایه های ماشین لباسشویی را بررسی کنید تا ریگلاژ بوده و دستگاه در جای خود محکم قرار گرفته است و یا نه . برای اینکار جلوی ماشین لباسشویی را بالا داده و پایه ها را با باز و بسته کردن ، تنظیم نمایید . معمولا در هنگام نصب ماشین لباسشویی دارای یک آچار مخصوص برای تنظیم پایه ها می باشد . اگر با ریگلاژ کردن پایه های لباسشویی ، تکان خوردن دستگاه درست نشد مشکل از کمک فنر های لباسشویی می باشد که در زیر دیگ وصل است و لرزش را کنترل می کند.

لرزش ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی صدا می دهد

در برخی از موارد ، تولید صدای ناهنجار مربوط به همان مورد قبلا یعنی عدم ریگلاژ پایه های ماشین لباس شویی مربوط می شود . اما با در نظر گرفتن تنظیم بودن پایه ها ، معمولا صدای ناهنجار مربوط به دیگ ماشین می شود . به مرور زمان با سنگین ریختن لباس در لباس شویی ، بلبرینگ ، شفت و آبکش دچار آسیب و تاب شده و به موتور زمان تولید صدای زیادی می کند . برای جلوگیری از بروز این عیب توصیه می شود که از شستشوی لباس های با وزن بالا ، پتو و حوله های حجیم در ماشین لباسشویی جدا خودداری نمایید . معمولا اگر ایراد از دیگ لباسشویی باشد در اکثر موارد با هزینه و زمان تعمیرات نسبتا بالایی همراه است . پس توجه کنید که به صورت مداوم در لباسشویی لباس های سنگین ریخته نشود.

صدای زیاد ماشین لباسشویی

آب ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود

اگر آب ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود و لباس ها در آب غوطه ور است در ابتدا مسیر های خروج آب را چک کنید . منظور خروجی های زیر سینک ، خروجی فاضلاب دیوار و شلنگ فاضلاب آب لباسشویی می باشد. در ادامه فیلتر ماشین لباسشویی را نظافت کنید . منظور از فیلتر محفظه ای است که در سمت راست و یا چپ پایین دستگاه قرار دارد که پرز و لوازم اضافی لباس ها مثل سنجاق و … در آن جا جمع می گردد . در صورتی که فیلتر ماشین لباسشویی پر شود تخلیه لباسشویی به مشکل بر می خورد . در مرحله آخر نیز اگر مشکل حل نشود نیاز به تعویض پمپ می باشد . پمپ لباسشویی قطعه ای حدود ۵۰۰ گرم بوده که در پشت فیلتر نصب شده و وظیفه تخلیه آب ماشین لباسشویی را بر عهده دارد . معمولا عمر مفید پمپ ماشین لباسشویی ده سال می باشد . معمولا لباسشویی های جدید برای عدم تخلیه یک ارور مشخص دارند که با توجه با کاتالوگ دستگاه می توان آن ارور را مشاهده کرد.

آب در لباسشویی مانده است

آب وارد ماشین لباسشویی نمی شود

وظیفه ورود آب به ماشین لباسشویی برعهده شیربرقی دستگاه می باشد . اما این در صورتی است که آب ورودی دستگاه در حالت باز باشد . پس حتما در صورت بروز این عیب شیر آب را بررسی نمایید . سپس شلنگ ورودی را از پشت دستگاه باز نمایید و بررسی کنید که سر شلنگ جرم نگرفته باشد . اگر این موارد ایرادی نداشت احتمالا شیر برقی دستگاه خراب است . بوبین های شیربرقی را تست نمایید و برای تعویض با مجموعه تماس حاصل فرمایید.

آب وارد ماشین لباسشویی نمی شود

  • سلام و عرض ادب من ی ماشین ۸ کیلویی LGدارم که تقریبا ۳ ساله خریدم و زیادم کار نکرده تازگیاتو حالت خاموش بعضی وقتا چند ساعت بعد شستشو و بعضی وقتا یکی دوروز بعدش از سمت عقب و زیر ماشین آب تمیز میده بیرون مشکل از چی میتونه باشه؟ ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن
فهرست
تماس مستقیم با نمایندگی