ارورهای ماشین لباسشویی بوش

بررسی تخصصی ارورهای ماشین لباسشویی بوش و راه های رفع عیب توسط کارشناسان نمایندگی بوش

کد خطاهای لباسشویی بوش BOSCH

به وب سایت رسمی گارانتیران ، نمایندگی بوش و مرکز تعمیر ماشین لباسشویی بوش خوش آمدید . در این قسمت از سایت به بررسی ایرادات متداول و ارورهای ماشین لباسشویی بوش BOSCH و یا همان کدخطاهای لباسشویی بپردازیم . هم اکنون می توانید به منظور مشورت با کارشناسان و یا درخواست تعمیرات ، با گارانتیران تماس بگیرید و یا اینکه فرم درخواست اعزام تکنسین را تکمیل نمایید.

ارورهای ماشین لباسشویی بوش

ارورهای لباسشویی بوش

یکی از ویژگی های بارز لباسشویی بوش BOSCH نمایش عیب دستگاه به صورت کد خطا ( ارور ) می باشد که به کارشناسان این امکان را می دهد که به راحتی بتواند مشکل دستگاه را حل نماید . از سوی دیگر باعث می گردد که کاربر ، از عیب حدودی دستگاه خود با خبر باشد. در ادامه قصد داریم به بررسی تخصصی ارورهای ماشین لباسشویی بوش BOSCH اشاره کنیم. توجه کنید که اطلاع از این کدخطاها تنها جهت اطلاع شما و یا همکاران گرامی می باشد و حتما لازم است که یک تکنسین مجرب برای رفع عیب و یا سرویس احتمالی ، در محل حاضر گردد. در ذیل به صورت مجزا به هر ارور اشاره خواهیم کرد و در با کلیک بر روی ادامه توضیحات ، کامل تر به بررسی ارور و یا کد خطا خواهیم پرداخت. تمامی ارورها از صفحه ارور لباسشویی وب سایت رسمی بوش استخراج شده و توسط کارشناسان بررسی گردیده است.

ارور لباسشویی بوش BOSCH

ارورهای ماشین لباسشویی بوش را در ذیل به صورت مختصر توضیح داده ایم برای اطلاع دقیق تر با گارانتیران تماس بگیرید…

ارور UPDATE ERROR – ارور آپدیت – در لباسشویی بوش :

این کد خطا مربوط به ایرادات نرم افزاری برد لباسشویی بوش می باشد و به علت تداخلات و نوسانات برقی می باشد . در هنگام مشاهده این کد خطا ، دستگاه هیچگونه عکس العملی را انجام نمی دهد و تنها بر روی نمایشگر کد خطای UPDATE ظاهر خواهد شد . این ارور در حالت کلی مربوط به ایرادات نرم افزاری ماشین لباسشویی بوش می باشد . البته در مواردی این عیب ساده نرم افزاری به یکی از سخت ترین ایرادات سخت افزاری تبدیل شده و حتی نیاز به تعویض برد دارد . توصیه کارشناسان این مرکز این است که در هنگام مشاهده این پیغام بر روی نمایشگر ماشین لباسشوئی بوش ، به هیچ وجه دستگاه را مجدد روشن نکرده و با شرکت تماس حاصل فرمایید.

کد خطا یا ارور E16 – ارور F16 در لباسشویی بوش :

درب ماشین لباسشویی بوش به درستی بسته نشده است و یا اینکه سوئیچ درب لباسشوئی بوش دچار خرابی شده است .در هنگامی که این کد خطا را مشاهده می کنید دقیقا حالتی را مشاهده خواهید کرد که انگار در ماشین لباسشویی بوش بسته نشده است . این به آن معناست که یا سوئیچ در ماشین لباسشوئی بوش دچار عیب و خرابی است و یا اینکه برد فرمان به دلیل فعال بودن سنسورهای امنیتی ، دستور بسته شدن میکروسوئیچ و در ادامه در ماشین لباسشویی بوش را نمی دهد . ادامه سوئیچ در را بررسی و در ادامه سنسورهای امنیتی را بررسی کنید.

کد خطا – ارور E17 – ارور F17 در لباسشویی بوش :

سیستم ورودی آب ماشین لباسشویی بوش دچار ایراد شده است . توصیه ما این است که ابتدا شیر ورود آب ماشین لباسشویی را بررسی کنید . این ارور مربوط به این است که آب وارد ماشین لباسشویی نشده است . یا شیر آب ورودی بسته شده است ، یا آکواستاپ و شیربرقی ماشین لباسشویی بوش دچار خرابی شده است . این کد خطا در بسیاری از با ارور های پیغامی OPEN TAB – CLOSE TAB به نمایش در می آید. معمولا در هر دوره ۵ ساله این کد خطا به صورت دوره ای به نمایش در می آید که لازم به رفع عیب می باشد . توصیه کارشناسان گارانتیران بر این است که بر سر راه شیر ورودی آب ماشین لباسشویی بوش ، از فیلتر نئوکال بوش استفاده نمایید تا این کد خطا در دوره های طولانی تری ظاهر شود . لازم به ذکر است که این فیلتر های حالت های پیشگیرانه داشته و درمان این ارور نمی باشد.

کد خطا – ارور E18 – ارور F18 در لباسشویی بوش :

در هنگام مشاهده این کد خطا آب داخل ماشین لباسشویی مانده است و تخلیه نشده است . ما علت اصلی را پمپ میدانیم البته این تشخیص به صورت دقیق نمی باشد . در مواردی مشاهده شده است که اجسام صلب و یا البسه در مخازن گیر کرده و مسیر خروج آب بسته شده است.در اکثر موارد در هنگام مشاهده این کد خطا پمپ ماشین لباسشويی بوش دچار سوختگی و ایراد شده است . ابتدا باید توجه داشته باشید که طبق گزارش سایت رسمی بوش و تجربه کارشناسان ، عمر مفید پمپ ماشین لباسشویی های بوش حدود ۵ الی ۷ سال می باشد . البته دلایل متعدد دیگری نیز می تواند باعث نمایش ارور F18 بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش ، از جمله گرفتگی فیلتر ، گرفتگی مسیر فاضلاب ، گرفتگی مخازن داخلی و … باشد. گارانتیران در یک مقاله به صورت کامل به بررسی این کد خطا پرداخته است . [ مقاله ارور F18 لباسشویی بوش و عدم تخلیه آب ]

کد خطا – ارور E19 – ارور F19 در لباسشویی بوش :

در هنگامی که ارور E19 را مشاهده می کنید می توان گفت آب مخزن به هیچ وجه گرم نشده است . سه حالت کلی در حالت وجود دارد ، اولا امکان دارد المنت و هیتر سوخته باشد . دوما امکان دارد ترموستات و سنسورهای حرارتی دچار آسیب شده باشد و نتواند تشخیص دهد آب سرد است و یا گرم و در آخر احتمال وجود دارد که برد ماشین لباسشويي بوش فرمان گرم کردن را به سیستم های گرمایشی ندهد . در ماشین لباسشویی عمل گرمایش بر عهده ی المنت ماشین بوده و در صورتی که به درستی آب را گرم نکند این ارور مشاهده می شود . در مواردی مشاهده شده است که پرز لباس اطراف المنت جمع شده است و باعث عدم انتقال گرما شده و این ارور را نشان می دهد . این کد خطا یکی از موارد بسیار کم و نادر و در عین حال تخصصی می باشد.

ارور ماشین لباسشویی بوش

کد خطا – ارور E21 – ارور F21 در لباسشویی بوش :

این ارور در ۹۰ درصد مواقع مربوط به ایرادات موتوری می شود که در ادامه با ایرادات نرم افزاری برد همراه خواهد شد . نمی توان گفت این کد خطا تا چه مقدار حساس و یا ساده می باشد . در بسیاری از موارد با یک تعویض زغال و یا سرویس کلکتور مشکل حل می شود و در بسیاری از موارد موتور آسیب جدی دیده است و احتمالا دستگاه نیاز به آپدیت نرم افزار و یا تعویض آی سی دارد . معمولا استفاده بیش از حد و پیاپی باعث بروز این کد خطا می شود.

کد خطا – ارور E23 – ارور F23 در لباسشویی بوش :

احتمالا در هنگام این کد خطا دستگاه به طور مداوم مشغول به کار کردن است و به هیچ وجه خاموش نمی شود . سیستم های امنیتی فعال شده است . در ادامه صفحه شما را به مقاله کد خطای f23 لینک کرده ایم.یکی از متداول ترین کد خطاها و ارورهای ماشین لباسشویی بوش می باشد . این ارور در حالت کلی مربوط به سیستم نشتی یاب و یا سنسورهای امنیتی ماشین لباسشويی بوش می باشد . در هنگامی که این کد خطا را مشاهده می کنید ، لباسشوئی به صورت مداوم کار می کند و تا زمانی که از برق کشیده نشود از کار باز نمی ایستد . در هنگام مشاهده این کد خطا به دلایل امنیتی درب لباسشویی به هیچ وجه باز نمی شود . توصیه می شود با شرکت تماس حاصل فرمایید . گارانتیران در مقاله ای به صورت کامل به بررسی کد خطای F23 پرداخته است . [ پیغام F23 و دلیل خاموش نشدن ماشین لباسشویی ]

کد خطا – ارور E26 – ارور F26 در لباسشویی بوش :

در هنگام مشاهده کد خطای E26 ، آب بیش از حد وارد دیگ ماشین لباسشویی شده است و هیدرواستات لباسشویی بوش به درستی نمی تواند حجم ورودی آب را تشخیص دهد .

کد خطا – ارور E57 – ارور F57 در لباسشویی بوش :

این ارور از معروف ترین کد خطاهای ماشین لباسشویی بوش می باشد که ایرادات بردی و موتوری را شامل می گردد. کارشناسان ما در یک مقاله به بررسی این کد خطا پرداخته اند . [ ارور E57 در لباسشویی بوش ]

کد خطا – ارور E67 – ارور F67 در لباسشویی بوش :

ارور F67 و یا ۶۷۶۷ یکی از ایرادات بسیار خاص لباسشویی بوش می باشد که مربوط به خرابی برد دستگاه می باشد. معمولا آسی سی ست ارتباط بین نمایشگر و برد اصلی دچار سوختگی شده است.

 

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

    فهرست
    تماس مستقیم با نمایندگی