ارورهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

بررسی تخصصی کد خطاها و ارورهای ماشین ظرفشویی بوش و راه حل احتمال آن ها

کد خطاهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

شما هم اکنون در وب سایت رسمی نمایندگی تعمیرات بوش BOSCH قرار دارید . در این صفحه قصد داریم به بررسی تخصصی کد خطاها و ارورهای ماشین ظرفشویي بوش بپردازیم. توصیه ما این است که پیش از ثبت سفارش تعمیرات ، ارور دستگاه خود را در وب سایت بررسی نمایید. هم چنین می توانید به منظور مشورت با کارشناسان با گارانتیران تماس بگیرید. از روش های ذیل نیز ، به ثبت سفارش تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش اقدام نمایید.

ارورهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

ارورهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

ارور E01 ماشین ظرفشویی بوش

در هنگام مشاهده این ارور معمولا آب داخل دستگاه به هیچ وجه داغ نشده و ظروف با آب سرد شسته می شود. کد خطای E01 معمولا پیش از شروع کار و یا در ۱ دقیقه پایان کار به نمایش در می آید . در ماشین ظرفشویی بوش BOSCH این ارور معمولا ایرادات بردی دارد و سیستم الکترونیک دستگاه آسیب دیده است. در بسیاری از موارد این ارور را به پمپ تخلیه ربط داده اند . اما به صورت منطقی و قطعی نمی توان این حرف را پذیرفت و شاید می توان این ربط را نتیجه یک تجربه اشتباه دانست . اگر بخواهیم دلیل اصلی بروز این عیب را در ماشین لباسشویی بیابیم باید نوسانات برق منزل را چک نماییم . تکنسین در هنگام مراجعه تمامی قسمت های برد و سنسورها را بررسی خواهد نمود.

ارور E02 ماشین ظرفشویی بوش

این کد خطا شباهت بسیار زیادی با کد خطای E01 دارد به گونه ای که در هنگام مشاهده پیغام E02 آب در هنگام کار ماشین ظرفشویی بوش داغ نمی گردد. ایراد اصلی در هنگام این کد خطا مربوط به برد ماشین ظرفشویی بوش می باشد . معمولا این کد خطا در یک دقیقه انتهای کار ظرفشویی مشاهده می شود . بسیاری از مشترکان نسبت به نمایش این ارور با نمایندگی تماس نمیگیرند ، بلکه به دلیل کاهش شدید کیفیت شستشو با کارشناسان ما مشورت می کنند . لازم به ذکر است علت اصلی بروز این عیب و نمایش پیغام E02 ، نوسانات و شوک های شدید برقی می باشد.

ارور E06 ماشین ظرفشویی بوش

در هنگام مشاهده این ارور معمولا آسیب جدی به سیستم درب دستگاه وارد شده است و سنسورهای تشخیص سوییچ دستگاه بسته بودن درب ماشین ظرفشویي بوش BOSCH  را تشخیص نمی دهند . در هنگام بروز این ایراد به هیچ وجه به درب دستگاه فشار نیاوردی زیرا احتمال شکستگی لولا بسیار بالاست.معمولا زمانی که این کد خطا به نمایش در می آید درب ماشین ظرفشویی به درستی بسته نمی شود و یا اینکه سیستم داخلی سوئیچ درب شکسته است . در موارد بسیار محدود ، برد فرمان بسته شدن و در ادامه نمایش این پیغام را می دهد.

ارور E09 ماشین ظرفشویی بوش – ارور E10 ماشین ظرفشویی بوش :

اگر این ارور را روی دستگاه خود مشاهده کردید به احتمال زیاد دستگاه شما ماشین ظرفشویی زئولیت بوش BOSCH می باشد . این خرابی از سیستم زئولیت نشات گرفته و در صورت مشاهده این ارور آب دستگاه داغ نشده و ظروف بی کیفیت شسته شده و ظروف خشک نمی شود . می توان گفت یکی از بدترین ایرادات ظرفشویی بوش مربوط به همین ارور E10 می باشد . اگر ماشین ظرفشویی بوش شما زئولیت نمی باشد پس ایراد مطمئنا از هیت پمپ و فن بوده و مشابه ارور E09 می باشد. در یک مقاله تخصصی به بررسی کد خطای E09 پرداخته ایم . [ ارور E09 ظرفشویی بوش ]

ارور E14 ماشین ظرفشویی بوش

در هنگام مشاهده این ارور ماشین ظرفشویی بوش BOSCH ، آب ورودی بدون هیچ حسابی وارد دستگاه می شود و تمام سیستم ایر و مخزن را دچار ایراد می کند . معمولا در صورت مشاهده این ارور سیستم آب شمار دستگاه و در مواردی محدود المان های شمارش آب برد آسیب دیده است. این کد خطا در بسیاری از موارد تنها ۲ دقیقه پس از شروع به کار بر روی نمایشگر ظاهر می گردد . این هنگام مشاهده این پیغام معمولا حجم وسیعی از آب وارد دستگاه شده و سپس این ارور نمایش داده می شود.

ارور E15 ماشین ظرفشویی بوش

احتمالا دستگاه شما دچار نشتی شده است . البته این یکی از احتمالات می باشد و هر عاملی که باعث شود سطح آبگیری ماشین ظرفشویی بوش BOSCH تغییر کند می تواند عامل بروز این ایراد شود . از جمله این عوامل می توان به قسمت الکترونیک ، آب شمار ، آکو استاپ و هیدرواستات دستگاه اشاره کرد. کارشناسان گارانتیران در یک مقاله تخصصی به بررسی این کد خطا پرداخته اند [ مقاله پیغام E15 در ماشین ظرفشویی بوش ]

ارور E23 ماشین ظرفشویی بوش – ارور E24 ماشین ظرفشویی بوش :

ارور E23 و ارور E24 و ارور E25 ماشین ظرفشویی بوش BOSCH در اکثر مواقع مربوط به سیستم خروجی دستگاه می باشد و در هنگام مشاهده این ارور آب داخل دستگاه مانده است و تخلیه نشده است . مربوط از سیتم تخلیه پمپ مگنت و در سری جدید ظرفشویی بوش BOSCH اینورتر دستگاه و یا المنت های امنیتی خروجی است. البته به همین اندازه که ارور E24 ظاهر خواهد شد ارور E23 نیز بسیار دیده شده است. کارشناسان گارانتیران به صورت تخصصی ، در یک مقاله ، به بررسی کد خطای های E21,E22,E23,E24,E25 ظرفشویی بوش پرداخته اند . [ مقاله ارور E24 ظرفشویی بوش ]

ارور E22 ماشین ظرفشویی بوش

ارور E22 ظرفشویی بوش یکی از متداول ترین ایرادات می باشد که مربوط به سیستم تخلیه آب می باشد و در صورت مشاهده این کد خطا آب داخل دستگاه مانده است . تکنسین در هنگام مراجعه ابتدا سیستم داخلی را بررسی و در انتها در صورت نیاز پمپ ، مگنت و یا واید را تعویض خواهد نمود.

ارور E27 ماشین ظرفشویی بوش

در اکثر موارد ارور E27 ماشین ظرفشویی بوش BOSCH  مربوط به ولتاژ بالا و یا پایین برق می باشد و دستگاه هیچگونه ایرادی ندارد . جهت رفع عیب استفاده از استابلایزر لازم می باشد . در صورت استفاده از استابلایزر و عدم رفع عیب ، برد دستگاه به علت نوسانات شدید برقی آسیب دیده است . در حالت کلی باید سیستم نمایشگر ، برد و برد اینورتر بررسی گردد .

ویدئو آموزشی ارورهای ظرفشویی بوش BOSCH

در این ویدیو به صورت مختصر ، ارورهای ماشین ظرفشویی بوش توضیح داده شده است . هم اکنون می توانید علاوه بر مطالعه بخش های سایت و کلیپ های تصویری ، با کارشناسان گارانتیران گفتگو کنید . لازم به ذکر است می توانید جهت سفارش تعمیر ماشین ظرفشویی بوش ، سرویس و تامین قطعات با گارانتیران ، نمایندگی بوش ، تماس بگیرید و یا اینکه فرم درخواست اعزام تکنسین را تکمیل نمایید.

بررسی تخصصی ارورهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

در حالت کلی ، ماشین ظرفشویی بوش در هنگام بروز هرگونه عیب در سیستم کار ، یک کد خطا و یا پیغام بر روی نمایگر نشان می دهد که هر کدام از این ارورها معنا و مفهوم خاصی دارد . همین ارورها باعث گردیده است که سرعت کار تعمیرات به شدن بالا رود .

ارورهای ماشین ظرفشویی بوش با یک حرف انگلیسی E آغاز می شود و در ادامه یک عدد دو رقمی نشان داده می شود که هر کدام از این اعداد یک معنا و مفهوم مستقل دارد . لازم به ذکر است که ارورهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH به صورت قطعی نمی توانند عیب دستگاه را بگویند بلکه تکنسین را در مراحل تعمیرات راهنمایی می کند .

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

    فهرست
    Call Now Button45396 - 021